Hlavním ovládacím prvkem všech elektrokol Giant a Liv jsou jednotky RideControl, které pracují zcela samostatně. Některé modely jsou navíc vybavené samostatným displejem, jedná se převážně o cestovní (trekingová) kola. Pokud tedy vaše elektrokolo displej nemá a chtěli byste ho doplnit, abyste měli k dispozici přesné číselné údaje a další informace, není to žádný problém. Barevný displej a pokročilé funkce vám nabídne „chytrý“ displej RideDash EVO. Pokud vám bude stačit LCD displej a základní funkce, můžete vaše kolo doplnit cenově dostupnějším zařízením RideDash ANT+, což je kompaktní cyklocomputer určený speciálně pro elektrokola. Nyní vám oba tyto displeje představíme trochu podrobněji.

Displeje

RideDash Evo

Displej RideDash EVO má moderní „sportovní“ design s přehledným plnobarevným displejem, který umí zobrazit celou řadu užitečných informací pro zlepšení vašich zážitků z jízdy na elektrokole. Na displeji vidíte informace o stavu kola, jako je zvolená úroveň asistence motoru, stav baterie a zbývající dojezd, a také údaje o jízdě (např. rychlost, ujetá vzdálenost atd.). Prostřednictvím aplikace Giant RideControl pro chytré telefony s Android a iOS nabízí také navigační funkce nebo notifikace na zprávy, hovory a e-maily z vašeho chytrého telefonu. Displej můžete umístit buď na řídítka (nad představec) nebo jej můžete mít jakou součást nastavitelného představce, který je určen právě pro tento displej (dva typy držáku i představec jsou nabízeny samostatně). Komunikaci mezi elektrokolem a displejem zajišťuje spolehlivé kabelové připojení a pro čistý vzhled je kabeláž vedena spodem, aby nijak nepřekážela.

Tento displej je kompatibilní pouze s elektrokoly, která mají technologii Smart Gateway (SG) – jedná se o určité modely od modelového roku 2021.

  • moderní design
  • plnobarevný displej
  • pokročilé funkce
  • propojení s chytrým telefonem
  • dokonalá integrace

RideDash Plus

Cenově dostupný cyklocomputer RideDash ANT+ je užitečným doplňkem pro všechny majitele elektrokol Giant a Liv, kteří se při jízdě nechtějí obejít bez přesných číselných údajů. Funguje na principu bezdrátového přenosu dat prostřednictvím rozhraní ANT+. Díky tomu je kompatibilní jak s modely, které jsou vybaveny technologií Smart Gateway (SG), tak s modely bez této technologie, které ale mají ovládací jednotku RideControl One ANT+. Na přehledném a dobře čitelném LCD displeji vidíte aktuální úroveň asistence motoru (kompatibilní je i s automatickým režimem Smart Assist), stav baterie a zbývající dojezd. Kromě těchto základních informací o vašem elektrokole nabízí RideDash ANT+ také funkce cyklopočítače, jako je aktuální rychlost, ujetá vzdálenost, čas jízdy, kadence, výkon jezdce (ve Wattech) a případně umí zobrazit i tepovou frekvenci (tato funkce vyžaduje použití hrudního pásu, který je nabízen samostatně).

  • moderní design a kompaktní rozměry
  • přehledný a dobře čitelný displej
  • zobrazení údajů o stavu baterie a dojezdu
  • jednoduché ovládání pomocí tří tlačítek
  • širší kompatibilita díky bezdrátovému přenosu ANT+

Príručka rýchleho spustenia