Wright osvoji 3 medalje na Aussie, Oceanija MTB prvenstvu!

četrtek, 11. april 2019

Ekipe/kolesarji

Kolesar ekipe Giant Factory Off-Road Cameron Wright se je začel močno začeti leta 2019, zabeležil je trio medalj na državnem prvenstvu Avstralije 2019 in prvenstvu Oceanije v Brightu, Victoria, v zadnjem tednu. V treh dirkah je Wright osvojil zlato medaljo in dve srebrni medalji.19-letnik se je tej ekipi pridružil letos, in že vidi uspehe v rangu do 23 let. Trkal se je na Mystic Parku v Brightu ...

19-letnik se je tej ekipi pridružil letos, in že vidi uspehe v rangu do 23 let. Trkal se je na Mystic Parku v Brightu prejšnji teden in osvojil zlato medaljo na kratkem tečaju U23 XC in osvojil srebro na dirki U23 XCO (olimpijska razdalja). Nekaj ​​dni kasneje je Wright dodal še eno srebrno medaljo na Oceania MTB prvenstvu v moški dirki U23.

Mladinski svetovni prvak 2017 XC je izstrelil stvari z močno vožnjo na dirki avstralskih držav olimpijcev XC na svoji Anthem Advanced Pro 29. Z dežjem dan pred dirko je bila tirnica v parku Mystic nekoliko vlažna in v odličnem stanju.

"Imel sem odličen začetek in vodil v prvi singletrack," je dejal Wright, ki je nosil Giant Rev čelado za vse tri dirke. "Nastavil sem visoko hitrost, kot običajno delim, da sem razdelil teren in uspel priti v skupino petih ljudi s prve strani na prvi vzpon."

Na tretjem od petih krogov so se Wright in Matt Dinham ločili na fronti. Oba sta se borila za preostanek dirke. "Zadnji krog je bil poln od prvega vzpona," je dejal Wright. »[Dinham] je uspel potegniti zadnjo polovico vzpona. Spustil sem polovico vrzeli na spustu do konca, vendar ni bilo dovolj. Še vedno sem končal drugi, 20 sekund nazaj, sem zadovoljen s tem! "

Dirka na kratkih progah je združila U23 in elitne kolesarje, Wright pa je bil od začetka agresiven. Napadel je iz pištole in uspel zgodaj ujeti Elite. "Začeli smo delati malo skupaj, a potem, ko sem spoznala, da sem morala v nekaj dneh tekmovati za naslov Oceanije, sem se odločila, da se vrnem v skupino chase."

Strategija se je izplačala, ko je Wright končal na drugem mestu in prvi med U23 kolesarji, ki je osvojil nacionalni naslov.

Naslednji je bil Oceanija prvenstvo, ki vključuje tekmovalce iz drugih držav, vključno z Novo Zelandijo, Fidži in Guamom. Wright je bil spet v mešanici na sprednji strani od začetka, pri čemer se je pridružil vodilni skupini pet, ki se je počasi zmanjševala med petimi krogi.

"Na zadnjem krogu nas je ostalo le dve," je dejal Wright. »Šel sem za to in se obesil z glavnim jahačem do končnih metrov vzpona, kjer mu je uspelo rahlo odtrgati. Vedel sem, da lahko pridem nekaj časa nazaj na spust. Šel sem tako hitro, kot sem lahko, toda padel sem z drugim mestom, tokrat le 8 sekund nazaj. Na splošno sem zelo zadovoljen s svojimi doslednimi rezultati ob koncu tedna in zdaj se veselim treninga in začetka sezone svetovnega pokala. "