Pomembna izjava o COVID-19.  Poizvedite več

Van Den Ham osvoji kanadski CX naslov!

ponedeljek, 04. november 2019

Ekipe/kolesarji

Michael van den Ham iz ekipe Easton-Giant je osvojil prvo mesto na državnem prvenstvu Kanade 2019, ki je bil konec tedna v Peterboroughu v Ontariu.

Van den Ham, 27-letnik, ki živi v Chilliwacku v Britanski Kolumbiji, se je moral močno boriti za osvojitev tretjega Kanadskega državnega prvenstva. Kmalu po začetku dirke je zavzel vodilni položaj, kjer mu je za petami vozil dobitnik lanske bronaste medalje, Marc-André Fortier, dokler ga ni zaustavila nesreča v drugem krogu.

"Naredil sem neumno napako, se ujel v progo in izgubil nadzor nad sprednjim kolesom," je za Cyclingnews.com povedal van den Ham. "Na srečo smo bili blizu plitke jame, kjer sem si nekoliko naravnal pokrove zavore."

Na svojem TCX Advanced Pro kolesu se je van dem Ham po blatni stezi boril za prevzem vodstva. Ponovno si je priboril prednost v petem krogu in z 24 sekundami vodstva pred Fortierjem, ki je odnesel srebro. Alexandre Vialle je zasedel tretje mesto in se prav tako uvrstil na stopničke.

"Nikoli ni enostavno, ko je 'jersey sezona'. Vsi želijo osvojiti eno," je dejal van den Ham.

Za kolesarje Giant-a je bil konec tedna uspešen, saj je van den Ham zmagal tudi v nedeljski dirki PTBO CX UCI C2 v Peterboroughu, mlajši kolesar Jacob Rubuliak iz Tag Racing / Giant Canada pa je v soboto in nedeljo prav tako dosegel zmago.