Preverjanje koles: Leonardo Páez, svetovni prvak na kolesu Anthem Advanced Pro 29

18. oktober 2019

Izdelek

Prejšnji mesec je Kolumbijec Leonardo Páez vozil svoj Giant Anthem Advanced Pro 29 v naslovu svetovnega prvenstva UCI Mountain Bike Marathon v švicarskem Grächenu. Osvojil je 70km alpsko progo in si prislužil zlato medaljo in dres z modnimi trakovi v svetovnem merilu.

Páez, 37-letnik, ki vozi v ekipi Team Giant-Liv Polimedical s sedežem v Italiji, je v osrednjem delu sezone postal svetovni prvak v maratonu. Lani je končal na tretjem mestu, letos pa je lahko zasluženo stopil na prvo stopničko.

Ko je govoril o progi v Grächenu, na kateri je bilo vzpenjanja več kot 13.000 čevljev, je Páez dejal: "Bilo je resnično tehnično, zato sem se že na začetku sezone začel pripravljati na to dirko."

Páez je sestavil svoj Anthem Advanced Pro 29, da je čim lažji. Na dan dirke je tehtal le 9,3 kilograma

Tu je podroben pogled na kolo, s katerim je Páez zaslužil največji dobitek v svoji karieri:

Okvir: Giant Anthem Advanced Pro 29 Srednja Velikost

Šok: DT Swiss S313 Carbon Tuning; 3 položaji: zaprta, srednja, odprta; Tuned Lock Out upravljalec

Vilice: Fox 32 Float SC Factory, 100 mm, Boost nastavitev 15x110 mm; 3 položaji: zaprta, srednja, odprta.

Steblo: Axevo 100 mm - 28 stopinj

Krmilo: Leonardi Factory 720mm

Sedlo: Selle Italia SLR Carbon

Sedež: Leonardi Factory 27,2 mm

Zavore: Hope Race Eco X2 160mm

Zadnji menjalnik: SRAM XX1

Prestavna ročica: SRAM XX1

Kaseta: Leonardi Factory 9/48 12v