Giant se sestane z zmagovalcem Ironmana 70,3 Gustavom Idenom!

12. november 2019

Ekipe/kolesarji

Giant se je dogovoril za sponzorski dogovor s svetovnim prvakom Ironmana 70.3 Gustavom Idenom. V Tajpeju je bila organizirana tiskovna konferenca, ki je napovedala partnerstvo, ki bo trajalo do leta 2022.

"Navdušen sem, da bom združil moči z Giant-om," je dejal 23-letni Norvežan Iden, ki je septembra postal najmlajši Ironman 70.3 svetovni prvak doslej. "Trenutno se posvečam pripravi za olimpijske igre 2020. Partnerstvo veliko pripomore k moji samozavesti in pripravah na vožnjo s preverjenimi Giant kolesi in vrhunskimi komponentami CADEX. "

Iden je na mednarodni triatlonski sceni prvič pustil sled leta 2014, ko je kot mladinec osvojil svoje prve norveške državne naslove. Tistega leta si je prislužil zlate medalje tako v triatlonu kot v duatlonu, sledila pa je najboljša ocena 10 v kategoriji mladincev na svetovnem prvenstvu v triatlonu 2015 na ITU.

Iden se je večinoma specializiral za dramatični olimpijski triatlon na daljavo. Trenutno je na svetovni lestvici Mednarodne triatlonske unije (ITU) na 7. mestu na svetu, septembra pa je zasedel četrto mesto na velikem finalu svetovnega triatlona 2019 TU v Lozani v Švici. Iden je avgusta tudi na olimpijskem preizkusnem dogodku ITU v Tokiu končal na četrtem mestu, kar je obetaven znak za njegovo osredotočenost na poletne olimpijske igre 2020.

Iden se je izkazal tudi na pol-Ironman razdaljah. Čeprav je do danes tekmoval le v nekaj Ironman 70.3 disciplinah, je bil v vsaki od njih uspešen. Pred tremi leti je Iden na domačem travnatem terenu v Haugesundu na Norveškem opravil svoj prvi 70,3 in odnesel zmago. Decembra je na Ironmanu 70,3 Bahrajn končal na drugem mestu. Pravi izid Idena se je zgodil pred nekaj meseci, ko je nastopil v elektrarni in osvojil svetovno prvenstvo Ironman 70.3 v Nici v Franciji.

"Biti svetovni prvak je tako neverjetno," je dejal Iden po tej zmagi. "Naslednje leto se bom osredotočil na olimpijske igre. Zelo rad bi šel na dolge razdalje, potem pa resnično zelo zelo potrudil, da nekega dne osvojim tudi svetovno prvenstvo Ironman v Koni. "

"Giant Group je s športnim trženjem začel leta 1997 in sponzoriral ekipe svetovnega razreda, ki so se vozili s kolesi Giant," je dejala Phoebe Liu, direktorica blagovnih znamk v skupini Giant. Deloma je triatlon zelo intenziven šport, zanimiv in izziv, v naslednjih treh letih pa bo Giant sponzoriral Gustava z vrhunskim triatlonskim kolesom, cestnimi kolesi in opremo, vključno z vrhunskimi komponentami CADEX. "

Iden bo treniral in tekmoval z Giant kolesi in opremo, vključno s triatlonskim kolesom Trinity in cestnim kolesom Propel aero, skupaj z Giant čeladami, vključno z modeloma Rivet TT in Pursuit. Vsa njegova dirkalna kolesa bodo izdelana z novimi CADEX WheelSystems, od kompozitov s polnim diskom do štirikolesnih in aero cestnih koles, skupaj s pnevmatikami CADEX.