DH in XC zmagi za Giant Team kolesarje!

torek, 28. maj 2019

Ekipe/kolesarji

To je bil še en vikend zmag, stopnic in močnih rezultatov na regionalnih in mednarodnih dogodkih za ekipo Giant Factory Off-Road Team. V regionalnih dirkah je ameriški tekmovalec XC Stephan Davoust osvojil prestižno klasičen dirkalnik Iron Horse v Durangu v Koloradu, padalec Jacob Dickson pa je zmagal na irski dirkalni vrsti DH v Breeju. V akciji UCI svetovnega pokala so imeli tekmo...

To je bil še en vikend zmag, stopnic in močnih rezultatov na regionalnih in mednarodnih dogodkih za ekipo Giant Factory Off-Road Team.

V regionalnih dirkah je ameriški tekmovalec XC Stephan Davoust osvojil prestižno klasičen dirkalnik Iron Horse v Durangu v Koloradu, padalec Jacob Dickson pa je zmagal na irski dirkalni vrsti DH v Breeju. V akciji UCI svetovnega pokala so imeli tekmovalci do 23 let Cole Paton in Cameron Wright solidne predstave na 2. krogu na Češkem.

Davoust je na igrišču v severnoameriških XC in maratonskih prireditvah, z nizom podij in zmagal to pomlad. Classic Horse Classic je poseben dogodek za 24-letnika, ne samo zaradi zgodovine dirke, ampak tudi zato, ker je v njegovem domačem kraju.

"Železni konj je vedno poseben dogodek," je povedal Davoust, ki je s svojim Anthem Advanced Pro 29 skozi nevihtno skrajšano dirko zmagal. »Gre za lokalni dogodek, vendar je polje vedno polno Duranovih profesionalcev. Durango ve tudi, kako podpreti dirko, celotno mesto pride ven, uličice in singletrack so obdani z ljudmi. In tekmovati pred vsemi prijatelji Durango zagotavlja, da noben kotiček ali vzpon ni tih. Vsi vedo moje ime in navijam, to je precej čudovit občutek! "

Na mednarodnem prizorišču je imel Cole Paton še eno močan nastop, ki je končal na 15. mestu v moški tekmi U23 v 2. krogu v Novem mestu na Češkem. 21-letni Američan je v svoji prvi polni sezoni svetovnega pokala in je v prvih dveh krogih na impresivnem začetku.

"Zelo sem bil navdušen, da sem sestavil vožnjo za 15. mesto," je povedal Paton, ki se je izboljšal na svojem 22. mestu od prejšnjega tedna v Nemčiji. „Nove mesto je eden najzahtevnejših in najzahtevnejših tečajev na tem krogu. Zadnja dva tedna dela s [trenerji] Pawelom Zimonom in Oscarjem Saizom sta mi zelo pomagala pri napredovanju. "

Prav tako predstavljajo Gianta v Novem mestu je bil avstralski Cameron Wright. 19-letni nekdanji junior svetovni prvak je v svojem prvem letu dirke U23 in končal 37. v Novem mestu.

"Zadovoljen sem s svojimi rezultati iz zadnjih dveh tednov in vem, kaj moram delati v mesečni vrzeli do naslednjega svetovnega pokala v Andori," je dejal Wright, ki je končal 33. mesto v 1. krogu v Nemčiji.

Oba Paton in Wright sta na tehničnem tečaju Nove Mesto tekmovala z 29 kolesi z Anthem Advanced Pro 29, ki sta izzvala jahače s skalnimi vrtovi, strmimi vzponi, napolnjenimi s koreninami in grobimi strmoglavimi spusti. Oba sta nosila tudi svoje čelade Giant Rev.

In končno, v spustu je Dickson dosegel zmago na 2. krogu irske serije Downhill v Breeju. Zmaga na kolesu ekipe Glory Advanced je zagotovila povečanje zaupanja v svetovni pokal DH World Cup v Fort Williamu na Škotskem.