Davoust Srebrn v ZDA na Nacionalnem Mountain Bike Prvenstvu!

13. maj 2019

Ekipe/kolesarji

Kolesarski voznik Giant Factory Off-Road Stephan Davoust je osvojil srebrno medaljo na državnem prvenstvu v kolesarskem maratonu v kolesarski četrti Palo Duro v Teksasu, kjer je končal 2:02 za zlato medaljo Russell Finsterwald. Zmagovalec na stopničkah je bil najnovejši v nizu močnih rezultatov za 24-letnega Davousta, ki živi v Durangu, v Koloradu. Zmagal je tudi na stopnišču na zad...

Kolesarski voznik Giant Factory Off-Road Stephan Davoust je osvojil srebrno medaljo na državnem prvenstvu v kolesarskem maratonu v kolesarski četrti Palo Duro v Teksasu, kjer je končal 2:02 za zlato medaljo Russell Finsterwald.

Zmagovalec na stopničkah je bil najnovejši v nizu močnih rezultatov za 24-letnega Davousta, ki živi v Durangu, v Koloradu. Zmagal je tudi na stopnišču na zadnji dirki faze dirke Soldier Hollow Bike Festivala v Utahu.

Davoust je s svojim Anthem Advanced Pro 29 premagal vremenske razmere in teren, ko je na svoji gmajski progi napredoval na mokrem terenu s težkim blatom.

"Bil sem v zadnjem delu, ko je Russell napadel," je povedal Davoust za Durango Herald. »Premaknil sem se nazaj na Payson [McElveen] in delal, da bi Russellu zagotovil približno 30 sekund. Russell je zadržal plin, in Payson in jaz sva se malo umaknila. S svojimi tehničnimi sposobnostmi sem se lahko umaknil od Paysona proti koncu dirke z manjšimi, krajšimi napadi, da bi se umaknil in zadržal vrzel, ki sem jo ustvaril, da bi končal na drugem mestu. “

Davoust je nosil nove čevlje Giant Charge in Rev čelado, da bi postal zmagovalec prvič v tem tekmovanju. "To je bil moj prvi čas dirke maraton državljanov in prvič dirke v Teksasu, sem bil vesel, da pridejo stran z drugim mestu v zelo močnem področju," je dejal. "Presenetilo me je, kako se je delal moj Anthem z vožnjo v kanjonu Palo Đuro, bil je učinkovit skozi grobo singletrack in osvojil kratke, močne vzpone."

Drugi tekmovalec v tovarni off-road ekipe Giant, Tristan Uhl, je prav tako imel močan nastop na svojem Anthem Advanced Pro 29, ki je zasedel 10. mesto v elitni moški tekmi.

Naslednji teden bodo Davoust in nekateri njegovi sovražniki iz tovarne v Giant Factory Off-Road spet v Coloradu za dirko Epic Rides Grand Junction Off-Road.