Van den Ham został mistrzem Kanady w cyclocrossie na rowerze TCX Advanced!

4 listopada 2019

Drużyny i zawodnicy

Michael van den Ham, reprezentujący zespół Easton-Giant p/b TLC, zdobył tytuł mistrza Kanady 2019 w cyclocrossie, zwyciężając w zawodach w Peterborough w Ontario.

27-letni Michael van den Ham, zawodnik Easton-Giant p/b TLC , musiał ciężko walczyć o swoje trzecie z rzędu mistrzostwo Kanady. Od początku wyścigu znajdował się w czołówce, wraz z zeszłorocznym brązowym medalistą Markiem Andre Fortier, ale błąd na drugim okrążeniu zepchnął go na dalsze miejsce.

„Popełniłem głupi błąd, wpadłem w koleinę i uszkodziłem przednie koło” powiedział van den Ham portalowi Cyclingnews.com. „Potem był już tylko wyścig z czasem i błotnistym torem. Wiedziałem, że jestem silniejszy od konkurentów”.

Jadąc na swoim TCX Advanced Pro, van dem Ham musiał gonić konkurentów. Na piątym okrążeniu odzyskał prowadzenie i w rezultacie wyprzedził o 24 sekundy Marca Andre Fortiera, który zdobył srebro. Alexandre Vialle zajął trzecie miejsce.

„Nie jest łatwo, kiedy zbliża się koniec sezonu. Każdy chce wygrać.” powiedział van den Ham. “Marc nie miał dzisiaj nic do stracenia i cały wyścig polował na zwycięstwo”.

To był udany weekend dla zawodników Gianta, ponieważ Michael van den Ham wygrał również niedzielny wyścig PTBO CX UCI C2 w Peterborough, a młodzieżowy zawodnik Jacob Rubuliak z Tag Racing/Giant Canada wygrał zarówno sobotnie, jak i niedzielne zawody juniorów.