COVID-19: Komunikat dotyczący sklepów stacjonarnych  Dowiedz się więcej

Kristian Blummenfelt z rekordem świata Ironman!

poniedziałek, 22 listopada 2021

Drużyny i zawodnicy

Kristian Blummenfelt ponownie zadziwił świat triathlonu. Najpierw na początku tego roku zdobył złoty medal olimpijski w Tokio, następnie pobił rekord w swoim debiucie na pełnym dystansie Ironmana. Sponsorowany przez Gianta triathlonista, wygrał Ironman Cozumel z czasem 7:21:12, bijąc swój wcześniejszy rekord na zawodach długodystansowych.

Po zdobyciu złota w lipcu w Tokio, Blummenfelt postawił sobie za cel udział w swoich pierwszych zawodach na dystansie pełnego Ironmana. Do tego roku Norweg koncentrował się głównie na dystansie sprinterskim i olimpijskim. Oprócz olimpijskiego zwycięstwa Blummenfelt wygrał również tegoroczne Mistrzostwa Świata w Triathlonie, które odbyły się w sierpniu w Edmonton w Kanadzie.

Blummenfelt wystartował w zawodach w Cozumel (Meksyk) na pełnym dystansie Ironmana, co jest częścią jego planu zwiększania startów w imprezach długodystansowych w 2022 roku, w tym udziału w Mistrzostwach Świata Ironman w Kona. 27-latek szybko wystartował, pokonując 2,4-kilometrową trasę pływania na drugim miejscu, zaledwie 2 sekundy za liderującym Paulem Schusterem z Niemiec.

Podczas jazdy na rowerze Giant Trinity Advanced Pro Blummenfelt zdominował rywali. Jadąc na kołach systemowych CADEX i w kasku Giant Rivet TT, pokonał dystans 112 mil w czasie 4:02:40.

To sprawiło, że Blummenfelt był coraz bliżej wygranej. Ścigając się na dystansie maratonu, Norweg nie popełnił błędu i pokonał 26,2 mil z niesamowitym czasem 2:35:24.

Rekordowy czas Blummenfelta dał mu przewagę 15:23 nad drugim zawodnikiem - Ruedi Wild ze Szwajcarii. Paul Schuster zajął trzecie miejsce ze stratą 20:20 do Blummenfelta.

Ze zdobytym złotem olimpijskim, tytułem mistrza świata, a teraz rekordowym czasem na zawodach Ironmana nie ma wątpliwości, że Blummenfelt w 2021 roku był gwiazdą numer jeden w świecie triathlonu. Teraz Norweg koncentruje się na roku 2022, chcąc kontynuować swoją niesamowitą passę zwycieństw.