Anthem Advanced Pro 29 Mistrza Świata Leonardo Páeza

18 października 2019

Produkt

W zeszłym miesiącu kolumbijczyk Leonardo Páez wywalczył tytuł mistrza świata w maratonie zwyciężając na rowerze Anthem Advanced Pro 29 UCI Mountain Bike Marathon w Grächen w Szwajcarii. Pokonał 70-kilometrową trasę w Alpach, zdobywając złoty medal i tęczową koszulkę.

37-letni Leonardo Páez, jeżdżący we włoskiej drużynie Polimedical Team Giant-Liv, sprawił, że mistrzostwa świata w maratonie stały się głównym tematem tego sezonu. W ubiegłym roku zajął trzecie miejsce, ale w tym roku stanał na najwyższym stopniu podium.

Trasa w Grächen liczyła ponad 4 km wspinaczki. „Ten wyścig był naprawdę wymagający pod względem technicznym, dlatego przygotowywałem się do niego już od początku sezonu” - powiedział Páez.

Páez zbudował swój rower Anthem Advanced Pro 29 tak, aby był jak najlżejszy. W dniu wyścigu ważył zaledwie 9,34 kg.

Poniżej specyfikacja roweru, na którym Páez odniósł największy sukces w swojej karierze:

Rama: Giant Anthem Advanced Pro 29, rozmiar M

Amortyzator: DT Swiss S313 Carbon Tuning

Widelec: Fox 32 Float SC Factory, skok 100mm, Boost 15x110mm; 3 pozycje tłumienia kompresji

Mostek: Axevo 100mm, 28 st

Kierownica: Leonardi Factory 720mm

Siodło: Selle Italia SLR Carbon

Sztyca: Leonardi Factory 27.2mm

Hamulce: Hope Race Eco X2 160mm

Przerzutka tylna: SRAM XX1

Manetka: SRAM XX1

Kaseta: Leonardi Factory 9/48 12v