Hrvatska

Gutierrez na postolju Fort William World Cup-a

10 lipnja 2015

Vozač 'Giant Factory Off-Road Team-a'Marcelo Gutierrez osvojio je svoje prvo postolje u karijeri na World Cup-u downhill-u, završivši treći u drugoj rundi u Fort Williamu, u Škotskoj na Glory Advanced 27.5. U kategoriji juniora Gutierrezov timski kolega Alex Marin je također dospio na postolje, završivši na trećem mjestu.   Kiša, niske temperature i jak vjetar utruku su napravile još izazovnijom za sve sudionike u Fort Williamu. Oluje su prisilile organizatore da otkažu utruku u subotu, te su se u nedjelju održali i kvalifikacije i finale.   "To je bio težak vikend", rekao je Gutierriez, koji se kvalificirao kao deseti, a zatim odvozivši jednu od najboljih staza u karijeri, u finalu je završio kao treći. "Staza se toliko promijenila obzirom na loše vremenske uvjete, a imali smo samo jedan dan za trening.Nakon cijelog dana bicika i staze bilo je teško je održati stalan ritam.    Unatoč lošem vremenu više od 16.000 posjetitelja došlo je pogledati utruku u Škotskom Nevis Rangu.Nebo se rasčistilo za finalnu utrku elite u muškoj kategoriji, ali je vjetar nastavio šibati.   "Moj bicikl je nevjerojatan danas", rekao je Gutierrez,koji je ušao u povijest kao prvi kolumbijac na postolju u utrci svjetskog kupa u DH."Fort William je gruba staza s puno rupa. Suspenzor je radio tako dobro danas. "  S ovim uspijehom, 25-godišnji Gutierrez se popeo na ljestvici.Pet puta je bio kolumbijski nacionalni prvak, trenutno, nakon dvije runde sedmi je u ukupnom poretku. "Nevjerojatno je gledati kako se težak rad isplati", rekao je on "shvatiti da ako ste spremni platiti cjenu, stvari će biti drugačije."   Uspjehu tima je pridonio i 18-godišnji španjolac Alex Marin koji je na postolje došao isto sa Glory Advanced 27.5.Nakon osvojenog trećeg mjesta, sada je četvrti u ukupnom poretku u juniorskoj muškoj kategoriji.