Hrvatska

Carlson u Top-3 na završnoj etapi druge utrke EWS-a

27 svibnja 2015

Australac Josh Carlson predvodio je GIANTOV Factory off-road tim na drugoj utrci "Enduro World Series-a", osvojivši treće mjesto u zadnjoj etapi te 14. mjesto u ukupnom poretku na "Chain Reaction Cycles Emerald Enduro" utrci u County Wicklow-u, u Irskoj.

Carlson je svladao težak početak dugog trkačkog dana s obzirom na pad u prvoj od sedam etapa. Tijekom cijelog dana pokazivao je napredak te je, što se najbolje vidjelo u finishu, naprosto letio na svom timskom Reign Advanced 27.5 biciklu.
"Imao sam uistinu turbulentan dan nakon pada u prvoj etapi ", rekao je Carlson. "Potkraj dana osjećao sam se kao da sam se vozio puno bolje, što je svakako bio dobar znak te sam na kraju odvozio solidnu posljednju etapu."

Emerald Enduro je doveo Enduro World Series u Irsku. Mnogo je uspona te sedam kratkih etapa u jednom danu.

"Događaj je bio sjajan, a publika oko staze nevjerojatna", rekao je Carlson. "Toliko nevjerojatno glasni i motivirajući na svakoj stazi koju smo vozili, bila je to najbolja atmosfera u kojoj sam se ikada natjecao."

Carlsonov je timski kolega Yoann Barelli cijelo je vrijeme bio u top-20 i u ukupnom poretku završio je jedno mjesto iza Carlsonovog 15. Amerikanac Adam Craig završio dan kao 28.

Nakon nakon dvije odvožene od osam utrka Carlson je zauzeo 12. mjesto u ukupnom poretku na EWS ljestvici. Serija se nastavlja sljedeći tjedan s trećim kolom u Škotskoj.