Skip to main content
Uusi

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

Talon 0

Current price: 1 219,00 €

Tutustu myös

Kategoria: XC

Talon 1

959 €

Kategoria: XC

Talon 3

689 €

Elämäsi maastopyöräilykokemus alkaa tästä. Uudistetun, aiempaa kevyemmän ja kestävämmän rungon sekä tasaisen joustohaarukan, läpiakselinapojen* ja 1x-voimansiirron* ansiosta tämä alumiinirunkoinen jäykkäperä tarjoaa kaiken, mitä tarvitaan maastopyöräilyn aloittamiseen. *Tietyissä malleissa.

Keskeiset ominaisuudet

Moderni maastopyörämuotoilu

Tapered-malliset haarukan kaulaputket*, laadukkaat komponentit – kuten 1x-voimansiirto* –, läpiakselinavat*, rungon sisäinen vaijerireititys (myös hissitolpassa) ja integroitu takahaarukan alaputken suoja takaavat, että sinulla on kaikki, mitä tarvitset taitojesi kehittämiseen. *tietyissä malleissa

Pysy hallinnassa maastossa

Uusi geometria tarjoaa varmuutta poluille, ja se on optimoitu kahdelle eri rengaskoolle (27,5" tai 29") runkokoosta riippuen. Geometria on suunniteltu joko 80 mm:n tai 100 mm:n joustolla varustetulle etuhaarukalle, jälleen runkokoosta riippuen. Kaikissa malleissa on riittävästi tilaa leveille renkaille (jopa 2,4"), mikä takaa erinomaisen pidon teknisessä maastossa.

Kevyt ja kestävä

Täysin uudessa ALUXX-alumiinirungossa on päivitetty muotoilu ja kevyempi kokonaispaino, mikä parantaa suorituskykyä.

Teknologiat ja ominaisuudet

ALUXX Aluminum Technology

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S (29")
      163 cm5’4”  to 172 cm5’8”
  • M (29")
      169 cm5’7”  to 179 cm5’10”
  • L (29")
      176 cm5’9”  to 186 cm6’1”
  • XL (29")
      183 cm6’0”  to 193 cm6’4”
  • XXL (29")
      190 cm6’3”  to 200 cm6’7”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 S (29")M (29")L (29")XL (29")XXL (29")
A Satulaputken pituus (mm) (inch)3801542016,545017,748018,950019,7
A1 Satulatolpan asennussyvyys (mm) (inch)2459,62007,92509,830011,833013
B Satulaputken kulma (degrees)74,5°74,5°74,5°74,5°74,5°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)58122,960423,862924,865325,767626,6
D Emäputken pituus (mm) (inch)953,71054,11254,91405,51556,1
E Emäputken kulma (degrees)67,5°67,5°67,5°67,5°67,5°
F Haarukan offset (mm) (inch)441,7441,7441,7441,7441,7
G Trail-mitta (mm) (inch)1094,31094,31094,31094,31094,3
H Akseliväli (mm) (inch)114044,9116445,8119146,9121647,9124248,9
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)45517,945517,945517,945517,945517,9
J Keskiön pudotus (mm) (inch)552,2552,2552,2552,2552,2
K Stack-mitta (mm) (inch)59723,560623,962524,663825,165225,7
L Reach-mitta (mm) (inch)41516,343517,145517,947518,749519,5
M Standover-mitta (mm) (inch)71528,170827,970827,97102870727,8
N Ohjaustangon leveys (mm) (inch)76029,976029,976029,976029,976029,9
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)401,6502602,4602,4803,1
P Kammen pituus (mm) (inch)1706,71706,71706,71756,91756,9
Tekniset tiedot
  • Koot
    27.5: XS, S, 29: S, M, L, XL, XXL
  • Värit
    Stealth Chrome, Plasma Coral
  • Runko
    ALUXX-grade aluminum, disc
  • Haarukka
    SXC32-2 RCL, air spring, thru axle, steel steerer, 15x110 XS: 80mm travel (27.5) S: 80mm travel (27.5) / 100mm travel (29) M:100mm travel (29) L: 100mm travel (29) XL: 100mm travel (29) XXL: 100mm travel (29)
  • Ohjaustanko
    Giant Connect Trail, 31.8mm XS: 690mm (27.5) S: 690mm (27.5) / 750mm (29) M: 780mm (29) L: 780mm (29) XL: 780mm (29) XXL: 780mm (29)
  • Gripit
    Giant Sole-O
  • Ohjainkannatin
    Giant Sport, 7-degree XS: 40mm (27.5) S: 50mm (27.5) / 50mm (29) M: 60mm (29) L: 70mm (29) XL: 80mm (29) XXL: 90mm (29)
  • Satulatolppa
    Contact Switch AT Core, 30.9, dropper, remote under bar, 110-140mm travel XS: 395mm (27.5) S: 395mm (27.5/29) M: 395mm (29) L: 395mm (29) XL: 395mm (29) XXL: 395mm (29)
  • Satula
    Giant ErgoContact Trail
  • Polkimet
    MTB caged
  • Vaihdevipu
    Shimano Deore M6200, 1x12
  • Takavaihtaja
    Shimano Deore M7200, Shadow ES
  • Jarrut
    Shimano BR-MT200, hydraulic, Shimano RT-10 rotors [F]180mm, [R]160mm
  • Jarrukahvat
    Shimano BL-MT201
  • Rataspakka
    Shimano Deore M6200, 10x51
  • Ketjut
    KMC X-12
  • Kampisarja
    ProWheel MPX, 32t (27.5) or 30t (29) XS: 165mm (27.5) S: 165mm (27.5) / 170mm (29) M: 170mm (29) L: 170mm (29) XL: 175mm (29) XXL: 175mm (29)
  • Keskiö
    Cartridge
  • Vanteet
    Giant tubeless compatible 29 or 27.5, alloy, double wall, 21mm inner width
  • Navat
    [F] Shimano, sealed bearing, 15x110 thru axle, [R] 12x142 thru-axle
  • Pinnat
    stainless, 14g
  • Renkaat
    Maxxis Rekon 27.5x2.4" or Maxxis Rekon Race 29x2.4", wire bead
  • Max rengasvara
    2.4"
  • Max ketjun koko
    32T
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.