Covid-19-tiedote  Lue lisää

{{ productAwardLocalized.Quote }}

FastRoad
E+ 1 Pro

Jaa

Ajele kaupungin halki, kurvaa töihin ja tee kuntoilusta hauskempaa lisäämällä kilometrejä. FastRoad E+ Pro:ssa on tasainen ja tehokas moottorisysteemi sekä mukavuutta ja hallintaa lisäävä suora tanko.

Tässä vauhdikkaassa sähköpyörässä on kevyt ALUXX SL -alumiinirunkosarja, jossa on hydrauliset levyjarrut ja tavaratelinekiinnikkeet. Suora ohjaustanko ja tasapainoinen ajoasento tekevät siitä sekä mukavan että tehokkaan. SyncDrive Pro -moottori tarjoaa poljinavustustusta 360 prosentiin asti ja voit hienosäätää asetuksia juuri haluamallasi tavalla. RideControl ONEn avulla voit käyttää navigaatio-ominaisuuksia ja tarkastella ajodataasi, ja voit hallita Giantin E-bike-sovelluksella. Pitkäkestoisen uuden EnergyPak Smart Compact 500 -akun ansiosta voit olla varma siitä, että saavutat määränpääsi, missä ikinä se onkaan.

Keskeiset ominaisuudet

Yksilöllinen säätö

SyncDrive Pro -moottorissa on säädettävä avustusteho 360 prosenttiin asti. Voit hienosäätää asetukset juuri kuten haluat.

Älykäs datanhallinta

Uudella RideControl EVOlla voit käyttää navigointitoimintoja ja tarkastella ajodataasi Giantin E-bike-sovelluksen kautta.

Pitkäkestoinen teho

Uusi EnergyPak Smart Compact 500 -akku varmistaa, että saavutat päämääräsi, ja voit käyttää sitä yhdessä EnergyPak Plus -lisäakun kanssa.

Kantama

Kuinka pitkän matkan voin ajaa yhdellä latauksella?

Kantama voi vaihdella suuresti riippuen olosuhteista, kuten kuljettajan ja lastin yhteispainosta, ilmanvastuksesta, rengaspaineesta ja renkaan kulutuspinnan profiilista, maastonmuodoista ja korkeuseroista, tien tai polun pinnasta, ulkolämpötilasta, pyörän kunnossapidosta sekä akun kunnosta.

Alla oleva palkki antaa likimääräisen vaihteluvälin. Olosuhteet luokitellaan äärimmäisiin, hyviin ja ihanteellisiin olosuhteisiin. Äärimmäiset olosuhteet tarkoittavat esimerkiksi huomattavia nousuja ja ajamista raskaalla kuormalla tai voimakkaassa vastatuulessa.

EnergyPak 500 / SyncDrive Pro

  • Kantama
  • Äärimmäinen: 41 kilometriä 25 mailia
  • Hyvä: 82 kilometriä 50 mailia
  • Ihanteellinen: 145 kilometriä 90 mailia

Kohokohdat

Built for fitness rides, commuting or zipping around town, this speedy E-bike has a lightweight ALUXX SL aluminum frameset with hydraulic disc brakes and rack mounts. It’s designed with a flat handlebar and balanced rider positioning, which makes it both comfortable and efficient on the road. The SyncDrive Pro motor delivers 360 percent tunable support and lets you fine-tune the ride just the way you want. Its RideControl ONE features navigation and fitness data that you can control with the Giant E-bike app. And with the long-lasting new EnergyPak Smart Compact 500 battery, you have the freedom to ride far with full confidence that you’ll reach your destination.

FastRoad E+ Pro with interactive tooltips

Teknologiat ja ominaisuudet

Hybrid Cycling Technology
SyncDrive Pro
Tubeless System
Smart Assist
D-Fuse -teknologia
RideControl Ergo
RideDash Evo
Energypak

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.
Koot voivat vaihdella maittain.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      155 cm5’1”  to 165 cm5’5”
  • S
      160 cm5’3”  to 170 cm5’7”
  • M
      170 cm5’7”  to 180 cm5’11”
  • ML
      175 cm5’9”  to 185 cm6’1”
  • L
      180 cm5’11”  to 190 cm6’3”
  • XL
      190 cm6’3”  to 200 cm6’7”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSMMLLXL
ASatulaputken pituus (mm) (inch)42516,745017,747518,750019,752520,755021,7
BSatulaputken kulma (degrees)74,5°74,0°73,5°73,0°73,0°72,5°
CVaakaputken pituus (mm) (inch)54021,354521,555021,757022,459023,261024
DEmäputken pituus (mm) (inch)1054,11104,31305,11505,91706,71907,5
EEmäputken kulma (degrees)72,0°72,0°72,0°72,0°72,0°72,0°
FHaarukan offset (mm) (inch)502502502502502502
GTrail-mitta (mm) (inch)62,92,462,92,462,92,462,92,462,92,462,92,4
HAkseliväli (mm) (inch)104541,1104541,1104641,2106141,8108142,6109543,1
ITakahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)45517,945517,945517,945517,945517,945517,9
JKeskiön pudotus (mm) (inch)702,8702,8702,8702,8702,8702,8
KStack-mitta (mm) (inch)54521,555021,756922,458823,160723,962624,6
LReach-mitta (mm) (inch)38915,338715,23811539015,440415,941316,3
MStandover-mitta (mm) (inch)7122873028,775129,677230,479431,381532,1
NOhjaustangon leveys (mm) (inch)58022,858022,858022,858022,858022,858022,8
OOhjainkannattimen pituus (mm) (inch)803,1803,1903,5903,51003,91003,9
PKammen pituus (mm) (inch)1706,71706,71706,71706,71706,71706,7
QRengaskoko 700C700C700C700C700C700C
Tekniset tiedot
  • Moottori
    Giant SyncDrive Pro
  • Ohjain
    Giant RideControl Ergo
  • Näyttö
    Giant RideDash Evo
  • Akku
    Giant EnergyPak Smart Compact 500Wh
  • Koot
    XS, S, M, ML, L, XL
  • Värit
    Garnet
  • Runko
    ALUXX SL aluminum
  • Haarukka
    Advanced-grade composite, 12x100 thru-axle
  • Iskunvaimennin
    N/A
  • Ohjaustanko
    Giant Connect XC Flat , 640mm
  • Ohjainkannatin
    Giant Contact
  • Satulatolppa
    Giant D-shape, Composite
  • Satula
    Giant Contact Neutral
  • Polkimet
    Aluminum Platform
  • Vaihdevipu
    Shimano SL-RS700, 11-Speed
  • Etuvaihtaja
    Shimano 105
  • Takavaihtaja
    Shimano 105
  • Jarrut
    Shimano MT201 / BR-U300, hydraulic disc, 160mm
  • Jarrukahvat
    Shimano MT201
  • Rataspakka
    Shimano 105, 11-32, 11-Speed
  • Ketjut
    KMC e.11 Turbo, EcoProteq
  • Kampisarja
    Giant custom crankset, 34/50T
  • Keskiö
    N/A
  • Vanteet
    Giant P-R2 Disc
  • Navat
    Giant Performance Tracker Road, Sealed Bearing
  • Pinnat
    Sapim E-Lite [r] Race [f]
  • Renkaat
    Maxxis Re-Fuse 700x32c Folding Carbon Bead MaxxShield Tubeless Ready
  • Lisävarusteet
    Giant EnergyPak 6A Smart Charger, Giant EnergyPak Plus range extender compatible
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.