Skip to main content
Uusi

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

AnyTour X E+ 3

Current price: 4 039,00 €

Tutustu myös

Kategoria: Adventure

AnyTour X E+ 0

5 799 €

Kategoria: Adventure

AnyTour X E+ 2

4 569 € Original price 4 599,00 €

AnyTour X E+ on suunniteltu ajajille, jotka eivät pysähdy, kun asfaltti loppuu. Se tarjoaa ensiluokkaista mukavuutta ja varmaa hallintaa vaihtelevassa maastossa. Siinä helppo arkiajo yhdistyy erinomaiseen vaelluskelpoisuuteen, minkä ansiosta se tuntuu vakaalta ja vaivattomalta, kun tienpinta vaihtuu kaupungin kaduilta soralle ja kevyille poluille.

Keskeiset ominaisuudet

Itsevarma ajotuntuma

Leveät 27,5-tuumaiset renkaat lisäävät vakautta ja pitoa pitäen sinut tasapainossa arvaamattomillakin tienpinnolla, kun taas pidempi joustomatka ja dropper-satulatolppa auttavat vaimentamaan iskuja niin reunakivetyksistä kuin polun pinnasta, joten hallinta pysyy sinulla vaihtelevassa maastossa. Tuloksena on pyörä, joka säilyttää vauhdin ja antaa sinun rullata tasaisesti ja itsevarmasti.

Mukava ja aktiivinen ajoasento

Lyhyt reach-mitta ja pystyasento tasapainottavat mukavuuden ja hallinnan vähentäen väsymystä ja pitäen samalla ohjattavuuden herkkänä. Pitkille matkoille ja muuttuviin olosuhteisiin suunnitellussa ohjaamossa on integroitu RideControl-toiminto avustustilojen hallintaa ja tietyissä malleissa myös sähköisen vaihteiston käyttöön sekä Enviolo- että Shimano-voimansiirrolle irrottamatta käsiä ohjaustangosta. Tämä pitää huomion ohjauksessa ja ajolinjan valinnassa, ei hallintalaitteiden käytössä.

Reaaliaikainen rengaspaineiden seuranta

Integroitu Aegis-rengaspaineiden valvontajärjestelmä (TPMS) näyttää rengaspainelukemat reaaliaikaisesti ja hälyttää äkillisestä paineenlaskusta tai kuin paineet ylittävät valitsemasi raja-arvot. Tämä järjestelmä tukee tehokkuutta ja ennustettavaa käsittelyä mahdollistamalla välittömän reagoinnin ongelmiin, mikä lisää varmuutta ja valmiutta pidempiin ja seikkailullisempiin reissuihin.

Kantama

Kuinka pitkän matkan voin ajaa yhdellä latauksella?

Kantama voi vaihdella suuresti riippuen olosuhteista, kuten kuljettajan ja lastin yhteispainosta, ilmanvastuksesta, rengaspaineesta ja renkaan kulutuspinnan profiilista, maastonmuodoista ja korkeuseroista, tien tai polun pinnasta, ulkolämpötilasta, pyörän kunnossapidosta sekä akun kunnosta.

Alla oleva palkki antaa likimääräisen vaihteluvälin. Olosuhteet luokitellaan äärimmäisiin, hyviin ja ihanteellisiin olosuhteisiin. Äärimmäiset olosuhteet tarkoittavat esimerkiksi huomattavia nousuja ja ajamista raskaalla kuormalla tai voimakkaassa vastatuulessa.

EnergyPak 500 / SyncDrive Sport3 85Nm

  • Kantama
  • Äärimmäinen: 68 kilometriä 42 mailia
  • Hyvä: 103 kilometriä 64 mailia
  • Ihanteellinen: 134 kilometriä 83 mailia

EnergyPak 625 / SyncDrive Sport3 85Nm

  • Kantama
  • Äärimmäinen: 84 kilometriä 52 mailia
  • Hyvä: 128 kilometriä 79 mailia
  • Ihanteellinen: 167 kilometriä 103 mailia

EnergyPak 800 / SyncDrive Sport3 85Nm

  • Kantama
  • Äärimmäinen: 108 kilometriä 67 mailia
  • Hyvä: 164 kilometriä 101 mailia
  • Ihanteellinen: 214 kilometriä 132 mailia

Kohokohdat

AnyTour X E+ with interactive tooltips

Teknologiat ja ominaisuudet

Aegis E-Lock
ALUXX SL Aluminum Technology
E+ System
Energypak
RideControl Ergo 4
RideDash Evo
Smart Assist
SyncDrive Sport 3

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S
      151 cm4’11”  to 169 cm5’7”
  • M
      166 cm5’5”  to 179 cm5’10”
  • L
      177 cm5’10”  to 195 cm6’5”
  • XL
      187 cm6’2”  to 205 cm6’9”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 SMLXL
A Satulaputken pituus (mm) (inch)34013,441016,148018,955021,7
B Satulaputken kulma (degrees)74,0°73,0°72,0°72,0°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)57022,459023,26102463024,8
D Emäputken pituus (mm) (inch)1305,11305,11706,71706,7
E Emäputken kulma (degrees)69,5°69,5°69,5°69,5°
F Haarukan offset (mm) (inch)441,7441,7441,7441,7
G Trail-mitta (mm) (inch)85,43,385,43,385,43,385,43,3
H Akseliväli (mm) (inch)1120,144,11128,344,41138,144,81158,145,6
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)47018,547018,547018,547018,5
J Keskiön pudotus (mm) (inch)502502502502
K Stack-mitta (mm) (inch)624,624,6624,624,6662,126,1662,126,1
L Reach-mitta (mm) (inch)390,615,4398,715,7394,515,5414,516,3
M Standover-mitta (mm) (inch)41116,240315,9396,515,641916,5
N Ohjaustangon leveys (mm) (inch)69027,269027,269027,269027,2
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)903,5903,51104,31104,3
P Kammen pituus (mm) (inch)1706,71706,71706,71706,7
Q Rengaskoko 584X62584X62584X62584X62
Tekniset tiedot
  • Moottori
    Giant SyncDrive Sport3 85Nm, PedalPlus 6-Sensor technology
  • Ohjausyksikkö
    Single sided RideControl Ergo 4 w/ RideControl Go2 turn-on button
  • Näyttö
    Giant RideDash EVO, high-angle visibility, 3" full color LCD display, on-board navigation
  • Akku
    Personal battery choice 500 Wh, 625 Wh or 800 Wh (suggested retail price based on 500 Wh)
  • Laturi
    Giant EnergyPak 4A smart charger
  • Koot
    S, M, L, XL
  • Värit
    Good Gray
  • Runko
    ALUXX SL aluminum, Integrated battery design, Headset integrated cable routing, M10 Trailer Mount, 27,5" Frame-set, KSA40 Kickstand
  • Haarukka
    SR Suntour MOBIE 34 2CR Air 100mm travel, 15x100mm thru-axle
  • Ohjaustanko
    Giant Contour Comfort Riser 31.8x690mm
  • Gripit
    Giant Comfort Ergo Microtech Plus Lock-on
  • Ohjainkannatin
    Giant Contour, EVO integrated, high adjustable
  • Satulatolppa
    Suspension dropper post, 30.9mm
  • Satula
    Selle Royal Vivo Ergo Unisex
  • Polkimet
    Large platform pedal, 28-pins, PP cage, Steel axle
  • Vaihdevipu
    Shimano Cues LinkGlide
  • Takavaihtaja
    Shimano Cues LinkGlide, 10-speed, Shadow+
  • Jarrut
    Shimano MT-200, hydraulic disc, 180mm [F/R]
  • Jarrukahvat
    Shimano MT-200
  • Rataspakka
    Shimano Cues LinkGlide, 10-speed, 11-43T
  • Ketjut
    Shimano LinkGlide
  • Kampisarja
    42T, Forged alumium crank arms
  • Vanteet
    Giant eX25 27.5 Tubeless Ready Aluminium 584x25
  • Navat
    Shimano HB-MT200 9mm QR disc [F] Shimano FH-QC400-HM [R]
  • Pinnat
    stainless
  • Renkaat
    Schwalbe Smart Sam Plus, 584x57C (27.5 x 2.25"), DD, GreenGuard, Addix, E-50
  • Lisätiedot
    KSA40 direct mount kickstand
  • Valot
    Giant Recon HL50, 50 lux [F] Aegis carrier integrated tail light[R]
  • Lukko
    ABUS Xplus Battery Lock / Abus 6950L XPlus R
  • Tavarateline
    MIK HD rack. System bag, basket and Aegis radar compatible
  • Ketjunsuoja
    Aluminium Fender w/ Z-Reflector
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.