Skip to main content

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

AnyTour RS 2 GB

Current price: 1 039,00 €

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • M
      170 cm5’7”  to 180 cm5’11”
  • L
      180 cm5’11”  to 190 cm6’3”
  • XL
      190 cm6’3”  to 200 cm6’7”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 MLXL
A Satulaputken pituus (mm) (inch)50019,755021,760023,6
B Satulaputken kulma (degrees)73,0°73,0°73,0°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)58022,859523,461024
D Emäputken pituus (mm) (inch)1606,31756,91907,5
E Emäputken kulma (degrees)69,0°69,0°69,0°
F Haarukan offset (mm) (inch)421,7421,7421,7
G Trail-mitta (mm) (inch)94,73,794,73,794,73,7
H Akseliväli (mm) (inch)109843,2111443,9113044,5
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)45517,945517,945517,9
J Keskiön pudotus (mm) (inch)702,8702,8702,8
K Stack-mitta (mm) (inch)64325,365725,967126,4
L Reach-mitta (mm) (inch)38315,139415,540515,9
M Standover-mitta (mm) (inch)78430,981832,285333,6
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)1003,91003,91104,3
P Kammen pituus (mm) (inch)172,56,81756,91756,9
Q Rengaskoko 700C700C700C
Tekniset tiedot
  • Koot
    M, L, XL
  • Värit
    Indigo
  • Runko
    ALUXX-Grade aluminum frame
  • Haarukka
    SR Suntour NEX HLO, 63mm travel
  • Ohjaustanko
    Custom Giant handlebar
  • Ohjainkannatin
    Satori aluminium, adjustable stem
  • Satulatolppa
    Giant Sport
  • Satula
    Selle Royal Nuvola gel
  • Polkimet
    Black Technoflex, City/Trekking
  • Vaihdevipu
    Shimano Altus, SL-M2010
  • Jarrut
    Shimano BR-MT200
  • Jarrukahvat
    Shimano BL-MT201
  • Rataspakka
    Shimano CS-HG201-9speed, 11-34T
  • Ketjut
    KMC X9
  • Kampisarja
    Shimano Acera, 26x36x48
  • Keskiö
    Shimano BB-UN26
  • Vanteet
    Giant GX28
  • Navat
    Front hub DH-3D (32 hole), rear hub GDC-1022 (32 hole)
  • Pinnat
    Sapim Leader 14GXL
  • Renkaat
    Giant P-X3 Multi-Surface, 700x45 with Reflective Stripe
  • Lisätiedot
    Rear carrier with MIK
  • Valot
    Front Busch&Müller LUMOTEC Upp N Plus, rear Busch&Müller Toplight 2C Plus
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.