Skip to main content
Uusi

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

AnyTour RS 2 GB

Current price: 1 119,00 €

Pyörällä töihin arkipäivisin ja viikonloppuna nautinnollinen pyöräretki? Kaikki tämä onnistuu tällä monipuolisella ja kevyellä retkipyörällä.

Viikonloppuihin ja lomille suunniteltu AnyTour RS on erinomainen valinta aktiiviselle pyöräilijälle. Tämä monikäyttöinen retkipyörä soveltuu sekä tasaisille reiteille että mäkiseen maastoon. AnyTour RS on varustettu erittäin kevyellä ALUXX-alumiinirungolla ja vaihteistolla, joka tekee ajamisesta vaivatonta vaihtelevassa maastossa. Hydrauliset levyjarrut tarjoavat riittävän jarrutustehon myös alamäissä ja sateessa. Heijastavat yksityiskohdat lisäävät turvallisuutta, ja leveät renkaat tuovat ajomukavuutta. MIK-takatelineen ansiosta tärkeät tavarat kulkevat helposti mukana.

Keskeiset ominaisuudet

Monipuolinen retkipyörä

Kevyen rakenteen ja vaihteiston ansiosta tämä retkipyörä sopii erinomaisesti pidemmille retkille ja ajoon mäkisessä maastossa.

Kevyt runko

Kevyt ALUXX-alumiinirunko tekee tästä sporttisesta pyörästä helpon hallita – mäet eivät ole esteenä.

Jarrujärjestelmä

Hydrauliset levyjarrut tarjoavat luotettavan ja ennakoitavan jarrutustehon kaikissa olosuhteissa.

Teknologiat ja ominaisuudet

ALUXX Aluminum Technology

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • M
      170 cm5’7”  to 180 cm5’11”
  • L
      180 cm5’11”  to 190 cm6’3”
  • XL
      190 cm6’3”  to 200 cm6’7”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 MLXL
A Satulaputken pituus (mm) (inch)50019,755021,760023,6
B Satulaputken kulma (degrees)73,0°73,0°73,0°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)58022,859523,461024
D Emäputken pituus (mm) (inch)1606,31756,91907,5
E Emäputken kulma (degrees)69,0°69,0°69,0°
F Haarukan offset (mm) (inch)421,7421,7421,7
G Trail-mitta (mm) (inch)94,73,794,73,794,73,7
H Akseliväli (mm) (inch)109843,2111443,9113044,5
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)45517,945517,945517,9
J Keskiön pudotus (mm) (inch)702,8702,8702,8
K Stack-mitta (mm) (inch)64325,365725,967126,4
L Reach-mitta (mm) (inch)38315,139415,540515,9
M Standover-mitta (mm) (inch)78430,981832,285333,6
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)1003,91003,91104,3
P Kammen pituus (mm) (inch)172,56,81756,91756,9
Q Rengaskoko 700C700C700C
Tekniset tiedot
  • Koot
    M, L, XL
  • Värit
    Ocean Storm
  • Runko
    ALUXX-Grade Aluminium
  • Haarukka
    SR Suntour NEX HLO, 63mm
  • Ohjaustanko
    Custom Giant handlebar
  • Gripit
    Giant Ergo Max Lock-on
  • Ohjainkannatin
    Aluminium, angle adjustable
  • Satulatolppa
    Giant Sport SP-C255
  • Satula
    Selle Royal Nuvola gel
  • Polkimet
    VP-613
  • Vaihdevipu
    Shimano Cues SLU40009
  • Etuvaihtaja
    Shimano Cues FDU4010L
  • Takavaihtaja
    Shimano Cues RDU40
  • Jarrut
    BR-MT200F/BR-MT200R
  • Jarrukahvat
    BL-MT201L/BL-MT201R
  • Rataspakka
    Shimano Cues CSLG3009, 11-36t
  • Ketjut
    Shimano CNLG500
  • Kampisarja
    Shimano Cues FCU4010s, 46-30t
  • Keskiö
    UR400 BB
  • Vanteet
    ZAC2000
  • Navat
    Front: hub dynamo(DH3D32QR) / Rear: GDC1022AQR
  • Pinnat
    SAPIM LEADER 14GXL
  • Renkaat
    Giant P-X3 Multi-Surface, 700x45 with Reflective Stripe
  • Valot
    Front: B&M LUMOTEC IQ AVY T SENSO PLUS / Rear: B&M TOPLIGHT 2C PLUS
  • Tavarateline
    Giant Custom Rack MIK with Deck
  • Ketjunsuoja
    SKS CHAINBLADE, mounting position
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.