Skip to main content
Ny

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

Attend CS 3 LDS GB

Current price: 5.599,00 kr.

Tilsvarende modeller

Best For: City & Hybrid

Attend CS 3 GTS GB

5.599 kr.

På farten med en alsidig citybike, der ikke koster en formue? Attend CS er den perfekte cykel.

Nøglefaktorer

Allround citybike

Takket være den komfortable siddestilling cykler du afslappet gennem byen eller til skole. Med Attend oplever du både komforten og glæden ved bykørsel.

Afsted uden bekymringer

Med et vedligeholdelsesvenligt og støjsvagt navgear er du sikret høj komfort. Bagpå sidder en MIK-bagagebærer, så tasker og mange andre accessories nemt kan tages med på cyklen.

Punkteringsbeskyttede dæk

De punkteringsbeskyttede dæk gør cyklen komfortabel og praktisk, da risikoen for punktering er markant mindre.

Teknologier

ALUXX Aluminum Technology

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S
      155 cm5’1”  to 168 cm5’6”
  • M
      165 cm5’5”  to 178 cm5’10”
  • L
      175 cm5’9”  to 185 cm6’1”
  • XL
      183 cm6’0”  to 195 cm6’5”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 SMLXL
A Sadelrørslængde (mm) (inch)45017,750019,755021,760023,6
B Sadelrørsvinkel (degrees)73,0°73,0°73,0°73,0°
C Overrørslængde (mm) (inch)57022,458022,859023,262024,4
D Kronrørslængde (mm) (inch)1606,31756,91907,52058,1
E Kronrøsvinkel (degrees)69,0°69,0°69,0°69,0°
F Forgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)421,7421,7421,7421,7
G Sti (mm) (inch)953,7953,7953,7953,7
H Akselafstand (mm) (inch)108842,8109943,3111043,7112044,1
I Kædestagslængde (mm) (inch)45517,945517,945517,945517,9
J Krankboks drop (mm) (inch)702,8702,8702,8702,8
K Stack (mm) (inch)64325,365725,967126,468126,8
L Reach (mm) (inch)37314,737914,938415,139415,5
M Skridthøjde (mm) (inch)45918,146918,547918,948919,3
N Styrbredde (mm) (inch)60023,660023,660023,660023,6
O Frempindslængde (mm) (inch)853,3853,31054,11054,1
P Pedalarmslængde (mm) (inch)1706,71706,71756,91756,9
Q Hjulstørrelse 700C700C700C700C
Specifikationer
  • Størrelser
    S, M, L
  • Farver
    Concrete
  • Ramme
    ALUXX-Grade Aluminum
  • Forgaffel
    ARX(CITY)700C AL6061
  • Styr
    Giant City Handlebar (HB-T320)
  • Frempind
    Alloy
  • Sadelpind
    Rigid MSP-AD605
  • Sadel
    Velo Comfort
  • Pedaler
    Giant City LU-T9
  • Skiftegreb
    Shimano Nexus 3 Revo shifter
  • Bagskifter
    N/A
  • Bremser
    Shimano Rollerbrake C3000
  • Bremsegreb
    Tektro CL530
  • Kassette
    Shimano FOR INTERNAL HUB 18T
  • Kæde
    KMC S1 RB
  • Kranksæt
    Prowheel 38T PRA-11C[92] W/CG
  • Krankboks
    FP-B902W
  • Fælge
    Giant GX06 700C
  • Nav
    Front: Shimano hub dynamo DH-C6000 / Rear: SG3R40 3speed
  • Eger
    Stainless W/12MM NIPPLE
  • Dæk
    CST REACH 700*35 BLK
  • Lygter
    Front: Spanninga Galeo (dynamo) / Rear: Spanninga Vivo XB (batteries)
  • Bagagebærer
    Massload CL646 incl. MIK
  • Vægt
    Der findes desværre ikke en industristandard for angivelse af en cykels vægt. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt, men skal ikke oplyse hvilken størrelse den er baseret på eller om den er med lakering, bolte mm. Giant og Liv cykler er oftest best-in-class med hensyn til både vægt og køreegenskaber. Vi anbefaler, at cykler vejes "real-life" hos forhandleren for bedst sammenligningsgrundlag.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.