Slovenija

Moorlag je s kolesom XtC Composite 29er osvojil tretje mesto na svetovnem prvenstvu v Švici.

Moorlag z bronom na SP!

2 september 2011

Kolesar ekipe Rabobank-Giant Off-Road Team Henk Jaap Moorlag je za Nizozemsko v petek osvojil bronasto kolajno, ko je s kolesom Giant XtC Composite 29er zasedel tretje mesto v krosu mlajših članov na svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu v Švici.

Moorlag, ki je bil letos že drugi na evropskem prvenstvu v krosu na Slovaškem, je dokazal, da je pri 21 letih eden najbolj obetavnih mladih tekmovalcev v tej disciplini. Želi se uvrstiti v nizozemsko reprezentanco za nastop na olimpijskih igrah v Londonu prihodnje leto in tretje mesto v Champeryju mu bo pri tem le v pomoč.

Dobro je nastopil tudi drugi Nizozemec iz ekipe Rabobank-Giant Michiel Van der Heijden. 19-letnik, lanski mladinski svetovni prvak, je na svojem prvem svetovnem prvenstvu med mlajšimi člani osvojil 11. mesto.