Slovenija

Mollema se je na vzponu La Covallita prebil na drugo mesto in s sekundo prednosti prevzel rdečo majico vodilnega v skupni razvrstitvi. Foto Cor Vos.

Mollema v vodstvu na Vuelti!

28 avgust 2011

Rabobankov kolesar Bauke Mollema se je zavihtel na vrh skupne razvrstitve v nedeljski etapi z najzahtevnejšim gorskim ciljem doslej na letošnji Vuelti. Z drugim mestom na vrhu La Covallita je s sekundo prednosti prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi. Mollema je s kolesom Giant TCR Advanced SL pogumno napadel na 7 km dolgem vzponu in bil v cilju tik za zmagovalcem etape, Ircem Danielom Martinom. Tako je Mollema prevzel rdečo majico vodilnega od Španca Joaquina Rodrigueza.

Mollema se je počasi vzpel na lestvici tridnevne dirke po Španiji. Njegovo nedeljsko drugo mesto v 179,5 km dolgi deveti etapi je bilo že drugo zapored na zmagovalnih stopničkah, saj je bil v soboto tretji.

Letošnja sezona je za 24-letnega Nizozemca prelomna, saj je na najzahtevnejših dirkah pokazal odlično pripravljenost. Etapno dirko po Švici je končal na petem mestu.

Dirka po Španiji se nadaljuje v ponedeljek s 40 km dolgo vožnja na čas v Salamanci, zaključila se bo 11. septembra.