Slovenija

Lindgren je v dresu švedskega prvaka odlično začel sezono 2012.

Lindgren z zmago za Rabo-Giant na Cipru

27 februar 2012

Emil Lindgren in Fabian Giger iz ekipe Rabobank-Giant Off-Road Team sta odlično začela sezono tekmovanj v krosu. V drugi preizkušnji serije Sunshine na Cipru, tridnevni etapni dirki Afxentia, sta oba stopila na stopničke za zmagovalce. Lindgren je Afxentio končal na drugem mestu, s kolesom XtC Advanced SL je dobil eno od etap, Giger pa je bil s kolesom XtC Composite 29er skupno tretji.

Za konec tedna so se kolesarji pomerili v treh etapah: vožnji na čas, relacijski dirki in tradicionalnem olimpijskem krosu. Švedski prvak Lindgren je bil prvi dan v vožnji na čas tretji, 6 sekund za zmagovalcem, svetovnim prvakom Jaroslavom Kulhavyjem. Giger je za Lindgrenom zaostal 8 sekund in je bil šesti.

V soboto je Lindgren prvič letos zmagal, v šprintu je dobil 44,5 km dolgo etapo. Razplet je bil dramatičen, saj je imel Lindgren v zadnjem vzponu defekt, zato se je ustavil v tehnični coni in zamenjal obročnik. Izgubil je le 15 sekund, nato pa v spustu proti cilju znova prevzel vodstvo.

"Vedel sem, da na dolgem spustu lahko nadomestim izgubljeno," je povedal Lindgren.

Zadnji dan je bil na vrsti kros na krožni progi, v katerem je bilo na čelu veliko izenačenih kolesarjev. Med njimi je do konca ostal Lindgren, osvojil je tretje mesto in skupno drugo. Giger je bil tik za njim na 4. mestu, kar mu je prineslo skupno tretje.