Slovenija

Danny Hart at 2011 World Cup Finals in Val di Sole, Italy

Hart svetovni pokal zaključil na stopničkah

22 avgust 2011

Član ekipe Giant Factory Off-Road Team Danny Hart je z drugim mestom v nedeljskem spustu v Italiji spektakularno zaključil sezono svetovnega pokala 2011, v končni razvrstitvi je četrti.

Hart je s kolesom Giant Glory napadel suho in prašno progo v Val di Sole in gledalce navdušil s svojo vožnjo na meji. Dosegel je čas 3:11,6 in bil le 1,2 sekunde počasnejši od zmagovitega časa Američana Aarona Gwina.

20-letni Britanec Hart je v svoji šele drugi sezoni med člani zabeležil dve drugi mesti (poleg Val di Sole še v Fort Williamu) in bil na stopničkah za zmagovalce na treh od sedmih dirk.

Tudi Hartov moštveni kolega Andrew Neethling je imel uspešno sezono v svetovnem pokalu, v Val di Sole je bil deveti. V svoji prvi sezoni z Giantom je Južnoafričan s 5. mestom v ZDA dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, v skupni razvrstitvi je končal na 15. mestu.

Tretji član ekipe Giant Factory Off-Road Team, Američan Duncan Riffle, je sezono končal na 45. mestu razvrstitve.

Hart, Neethling in Riffle se bodo zdaj osredotočili na nastop na svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu, ki bo od 31. avgusta do 4. septembra v Champeryju v Švici.