Slovenija

Hart je pozornost ljubiteljev gorskega kolesarstva osvojil s svojim tveganim slogom vožnje.

Hart najboljši gorski kolesar na cyclingnews.com!

5 december 2011

Član ekipe Giant Factory Off-Road Team Danny Hart je postal najboljši gorski kolesar leta 2011 po izboru obiskovalcev spletne strani Cyclingnews.com.

Hart, ki je požel veliko pozornosti v gorskokolesarskem svetu s svojim neverjetnim zmagovitim nastopom v spustu na letošnjem svetovnem prvenstvu, je sploh prvi tekmovalec v spustu, ki je osvojil ta naslov na najbolj priljubljenem spletnem mestu, ki se posveča predvsem tekmovalnemu kolesarstvu. 20-letni Britanec je v glasovanju prehitel francoskega asa v krosu Juliena Absalona, ki je naslov osvojil že šestkrat. Hart je osvojil 23,3 odstotke izmed več kot 21.000 glasov.

Hart je že v svoji drugi članski sezoni s kolesom Giant Glory osvojil svet. V svetovnem pokalu je bil trikrat na stopničkah za zmagovalce, piko na i pa je dodal s svojim najboljšim nastopom doslej na razmočeni progi svetovnega prvenstva v Champeryju v Švici.

Hart je drugi Giantov kolesar, ki je zmagal v letošnjem glasovanju na Cyclingnews.com. Prejšnji teden je članica ekipe Rabobank-Giant Katie Compton že peto leto zapored postala kolesarka leta v ciklokrosu.