Slovenija

Giger je zaslužen za 4. mesto ekipe Rabobank-Giant Off-Road Team v razvrstitvi ekip v krosu.

Giger v prvi deseterici na finalu sv. pokala

22 avgust 2011

Kolesarji ekipe Rabobank-Giant Off-Road Team so na finalu svetovnega pokala v gorskem kolesarstvu minuli konec tedna v Val di Sole v Italiji osvojili dve mesti v prvi deseterici. Švicar Fabian Giger je bil 10. med elito, nizozemski prvak med mlajšimi člani Michiel van der Heijden pa prav tako 10. v kategoriji do 23 let.

Giger in Van der Heijden sta tudi najvišje uvrščena v končni razvrstitvi, v svojih kategorijah sta na 16. oziroma 13. mestu.

V dirki članov elite se je Giger na kolesu Giant XtC Advanced SL spopadel z visokimi temperaturami in težavnimi vzponi proge v Dolini sonca. Nizozemec Henk Jaap Moorlag je bil na 16. mestu naslednji najvišje uvrščen kolesar ekipe. Skupaj je ekipa dirko končala na četrtem mestu.

Od Giantovih kolesarjev je med člani nastopil tudi britanski olimpijec Liam Killeen iz ekipe Giant Factory Off-Road Team. Killeen je s kolesom XtC Advanced SL osvojil 28. mesto in sezono končal na 23. mestu.

Pri članicah elite sta Američanka Katie Compton in Novozelandka Rosara Joseph svetovni pokal zaključili na 24. in 31. mestu razvrstitve.