Slovenija

V finalnem nastopu je s kolesom Giant Glory Hart osvojil 13. mesto. Foto Gary Perkin.

Dirko pred koncem Hart v prvi peterici

10 avgust 2011

Član ekipe Giant Factory Off-Road Team Danny Hart je s 13. mestom na nedeljski šesti dirki v spustu za svetovni pokal v Franciji obdržal mesto v prvi peterici skupne razvrstitve. 19-letni Britanec, ki je bil letos že večkrat na stopničkah za zmagovalce, je s kolesom Giant Glory na kratki in tehnični progi v La Bresse dosegel čas 2:12,6.

Dirko pred koncem je Hart na petem mestu. Finale svetovnega pokala bo 20. in 21. avgusta v Val di Sole v Italiji.

Hartov južnoafriški kolega v ekipi Andrew Neethling, ki je pred nekaj tedni dobil spust Air DH na festivalu Crankworx Whistler, je v finalu padel in bil 33., kar je bilo dovolj, da je ostal v prvi petnajsterici skupne razvrstitve. Tretji član ekipe, Američan Duncan Riffle, je pred finalom na 39. mestu lestvice.