Slovenija

Katie Compton je že peto sezono zapored osvojila naslov najboljše v glasovanju strani Cyclingnews. Foto Cor Vos.

Comptonovo izglasovali za najboljšo CX tekmovalko

2 december 2011

Kolesarko ekipe Rabobank-Giant Katie Compton so obiskovalci spletne strani Cyclingnews.com že peto leto zapored izglasovali za najboljšo kolesarko v disciplini ciklokros.

"Vesela sem, da sem še enkrat zmagala. Lepo je vedeti, da sem še vedno najbolj priljubljena pri bralcih Cyclingnews.com," je povedala Comptonova.

Aktualna državna prvakinja ZDA, ki živi v Colorado Springsu v Koloradu, je bila v lanskem letu prva na svetovni lestvici v ciklokrosu, v vodstvu ostaja tudi v letošnji sezoni. S kolesom Giant TCX Advanced SL je zmagala na prvi dirki svetovnega pokala sezone 2011-2012 in se je na zmagovalne stopničke uvrstila tudi na naslednjih dirkah.

Nizozemka Marianne Vos je bila v glasovanju druga, tretja pa Čehinja Katerina Nash.