Slovenija

Boom je sredi osemdnevne etapne dirke po Veliki Britaniji prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi. Foto Cor Vos.

Boom vodi na dirki po Veliki Britaniji

14 september 2011

Rabobankov kolesar Lars Boom je z drugim mestom v sredini 4. etapi dirke po Veliki Britaniji obdržal vodstvo v skupni razvrstitvi. Boom, ki je bil v cilju 180 km dolge etape od Welshpoola do Caerphillyja za svetovnim prvakom Thorom Hushovdom, ima pred domačinom Geraintom Thomasom zdaj 12 sekund prednosti.

Boom je vodstvo prevzel z zmago v torkovi tretji, 150 km dolgi etapi. Rabobank se je odlično znašel v vetrovni etapi, ki je sledila odpovedi druge etape zaradi slabih vremenskih razmer. Boom in njegov moštveni kolega Michael Matthews sta s kolesi Giant TCR Advanced SL osvojila prvo in drugo mesto.

Boom je z zmago prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi pred britanskim šprinterjem Markom Cavendishem. V sredini četrti etapi so Boomu kolesarji Rabobanka pomagali ohraniti skupno vodstvo, privedli so ga tudi do drugega mesta za Hushovdom.

"Želeli smo si le preživeti ta dan, saj je bila to najverjetneje ena težjih etap dirke," je Boom povedal za Cyclingnews.com.

Tour of Britain se bo končal v soboto, ko bosta v Londonu kar dve etapi - najprej 8,8 km dolga vožnaj na čas, nato pa še 80 km dolg kriterij.